Jarka a jejích 5 P :-)

Hezký den,
chtěla bych se s Vámi podělit o to, jak jsem dokázala zhubnout 8 kg za 3 měsíce.
Teprve po letní dovolené jsem si uvědomila, že vážím o něco víc než je nutné. :-) Při výšce 168 cm jsem měla 73 kg. Mám za sebou 3 těhotenství a v každém jsem „nabrala“ 20 kg…tak postupně vznikala moje nadváha. Proto jsem začala hledat odbornou pomoc, víceméně mi napomohly články v Raportu, kde Petra Štětinová odpovídala na různé otázky ohledně zdravého stravování.
Dodala jsem si odvahu a objednala jsem se. Z první schůzky jsem odcházela s pocitem, že tohle musím zvládnout. Nebylo to ale pro mne vůbec jednoduché. Mám doma 3 děti, jsem na mateřské a pomáhám manželovi v zemědělství, ale i přesto jsem do toho šla.:-)
Na druhé schůzce jsem dostala mimo jiné, týdenní jídelníček s recepty a taky popisky kde jakou potravinu lze koupit. Takže vše šlo hladce a když se mi stalo, že jsem si nevěděla rady, Petra byla na mailu a okamžitě mi pomohla a poradila jak dál. Nejdůležitější je pravidelnost, jak v pitném režimu, tak v porcích jídla.
Každá další schůzka byla pro mne příjemnou konverzací, kde jsem probíraly klady mého nového jídelníčku.
Výsledek byl pro mne velmi uspokojivý a myslím, že velký podíl na tom má právě rada odborníka. Když člověk zhubne 8 kg, tak to už je vidět, proto často padala otázka: „Ty jsi zhubla, jak jsi to udělala“? S úsměvem na rtech jsem odpovídala, že mám na to svých     „5  P“! a to:

  • Pevná vůle
  • Podpora rodiny
  • Pravidelná strava
  • Pohyb
  • Petra Štětinová

Takže slova na závěr: „Děkuji, Petro“ :-)
Jarka

Já děkuji Jarce za slova chvály. :-) Největší podíl na jejím úspěchu má samozřejmě Jarka sama. To je bez debat. :-) Všechno zvládala naprosto s přehledem, nikdy si nepostěžovala, že nestíhá. Což je pro mě mimochodem záhadou. Nabyla jsem totiž dojmu, že Jarka má asi delší den než my ostatní smrtelníci. 😉 Přestože stíhala vše co vyjmenovala (3 děti, domácnost a vydatnou pomoc manželovi v jeho podnikání + celkovou změnu svého životního stylu), nikdy jsem jí neviděla špatně naladěnou nebo unavenou…Na všech schůzkách byla usměvavá a nabitá energií. :-) I kdyby „jen“ tohle byl výsledek našeho společného snažení…stálo to za to!!!

Pro doplnění ještě pár shozených centimetrů, protože o ty při hubnutí jde v první řadě. Jarka se zbavila 8 kg tuku a ze svalového hmoty nepřišla ani o jeden kg, naopak se jí podařilo množství svalů mírně zvýšit, což je dobré pro metabolismus.

pas  5,5 cm; břicho –  7 cm; boky – 4 cm; paže – 3 cm; stehna – 4,5 cm