... jíst zdravě


Kdo jsem, co ctím ?

Lásku k přírode mi od mala vštěpovali rodiče a také moudro, že jíst třeba všechno, ale s mírou, mám od nich. Ctím zdravý selský rozum a naslouchání svému tělu. Jsem obyčejná žena, manželka a matka, která má rodinu a zdraví na prvním místě. Vystudovala jsem Vysokou školu zemědělskou v Nitře na Slovensku, milovaný obor fytologie - nauku o rostlinách.

Několik let pozorně naslouchám mému vzoru, Pharm.Dr. Margity Slimákové, která mě utvrzuje v přesvědčení o jednoduchosti stravování a starých dobrých rad našich babiček. Jíst plnohodnotné potraviny a naslouchat své tělo. Její kurz " Zdravé jídlo a život jako základ prospívání v práci i soukromí " všem vřele doporučuji .

Poznatky ze samovzdělávání o výživě jsem doplnila kurzem Výživa a výživové poradenství na Univerzitě Karlově na fakultě Tělesné výchovy a sportu v Praze. Jednalo se kurz na nejvyšší možné úrovni, přednášejícími byly špičky ve svém oboru, např. MUDr. Marie Skalská - klinická výživa, prof. MUDr. Jan Heller, CSc. - fyziologie, PhDr. Klára Coufalová, Ph.D. - výživové poradenství. Absolvovala jsem semináře o potravinových intolerancích a alergiích, výžově těhotných a kojících žen, výživě dětí, zúčastňuji se přednášek a akcí o zdravé výživě. Má poradna výživy v Ostravě předává s radostí mé několikaleté poznatky a vědomosti .

Jak, kdy a co jíst se zabývám intenzivně 9 let po diagnostikování celiakie. Ještě nyní cítim bezmocnost, kdy jsem nevědela jak s bezlepkovou dietou naložit a žít. Jsem jedna z Vás a ráda poradím.

Dnes máme k dispozici celé moře informací o výživě, ale jen někteří z nás je umí aplikovat do denního života. Proto budeme společně analyzovat vaše zvyky nejen ve stravovaní, naslouchat vašemu tělu, vysvětlíme si kde děláte chyby anebo kde jen nesprávně kombinujete.

Navrhnu vám váš osobní zdravý jídelníček na míru anebo individuální kompletní výživový plán, budu se snažit naučit vás stravovat se vyváženě, jako správně kombinovat makroživiny a mikroživiny, také jak nehladovět a zhubnout a udržet si váhu, upravit trávící problémy, nepřibírat a také se chránit před nejpalčivějšími civilizačními nemocemi ( cukrovka, kardiovaskulární onemocnění a obezita), v kterých jsme bohužel v celosvětovém žebříčku na prvních příčkách. Mezi ovlivnitelné příčiny vzniku civilizačních chorob patří především nezdravý způsob stravování. Nejde jenom o to, co jíme, ale jak, kdy a také jakým způsobem.

V poradně vám na speciálním přístroji změřím: procento tělesného tuku, procento vody v těle, svalovou hmotu (včetně vnitřních orgánů), viscerální tuk (tuk v břišní dutině), hmotnost kostí (minerálů v kostech), bazální metabolismus = kalorický výdej (BMR), metabolický věk a povíme se jaká je vaše fyzická kondice. 

... pokusím se zlepšit vám život

Ing. Dušana Tzimas

Zdraví a náš čas jsou nejcennejší, co máme. Neslibuji zázraky ani žádné zázračné a extrémně drahé hubnoucí preparáty. Společne se pokusíme odstranit nesprávné stereotypy a změnit přístup ke stravování.
 

VZDĚLÁNÍ

 • Výživa a výživové poradenství,  Univerzita Karlova, Fakulta tělesné výchovy a sportu, Praha - kurz
 • Výživa při potravinových alergiích a intolerancích, Středisko vzdělávání s.r.o., Ostrava - kurz
 • Výživa těhotných a kojících žen, výživa dětí, Welko Team s.r.o. , Institut zdravého života, Brno - kurz
 • Zdravé jídlo a život jako základ prospívání v práci i soukromí, Pharm.Dr. Margita Slimáková - kurz 
 • Vysoká škola zemědělská, Nitra, SR, obor fytologie

SPOLUPRÁCE 

PROSTUDOVANÁ LITERATURA - zlomek

 • Potravinová alergie a intolerance: Martin Fuchs et.al.
 • Velmi osobní kniha o zdraví: Pharm.Dr. Margit Slimáková
 • Alergie a výživa: Miloš Hájek
 • Alergie, sbohem !: Miloš Hájek
 • Musíme trpět alergiemi?: MUDr. M.O. Bruker
 • Alergie u dětí:  Étienne Bidat, Christelle Loigerot 
 • Radost ze zdravých dětí : Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán
 • Obezita - malými krůčky k velké změně: Iva Málková, Hana Málková 

info@vyzivaporadna.cz

Tel: 603 150 376

Kde mne najdete

Poradna výživy Ostrava

Strava, zdravá výživa, jídelníček na míru, histamin, celiakie anebo sen o štíhlé postavě ? O všem si spolu popovídáme.

Ráda vás přivítám v poradni, která se nachází v centru Ostravy, v Paláci Elektra, ve 4. patře budovy s výtahem.


Adresa

Umělecká 305/1, Moravská Ostrava a Přívoz
pondělí - pátek: 8 hod - 17 hod

Nutné objednat se předem

telefonicky: 603 150 376
mailem: info@vyzivaporadna.cz